مشاوره

امیرحسین فرهادخانی

افشین کنکاش

محمد فاطمی

وحید مجد

امین مدنی

احتمالا شما هم بعضا در موقعیت هایی قرار گرفته اید که به دلیل داشتن مشکلات و مسائل مختلف و کمبود دانش و تجربه نیاز به همفکری با دیگران پیدا کرده باشید. مانند مشاوره هایی که در دوران تحصیل از آنان مشاوره می گرفتید.
در کارآفرینی و کسب‌وکار هم این گونه است، تحولات و تغییرات بسیار زیادی که در طول زمان اتفاق می افتد باعث می‌گردد که صاحبان، مدیران و رهبران کسب‌وکارها دچار سردرگمی هایی در انتخاب و تصمیم گیری های کاری خود شوند. این سردرگمی ها باعث می‌گردد که حتی سبک زندگی و مدیریتی آنها را به هم ریخته و تمرکز، آرامش و حتی سلامتی جسمی آنها به خطر بیافتد.
در کنار تمامی این موارد حتی گاهی برای شروع یک کسب و کار نیاز به راهنمایی و مشاوره با فردی را دارید که بتواند به شما کمک کند تا مسیر درستی را انتخاب کنید.
با این توضیحات اگر بخواهیم تعریفی آکادمیک از مشاوره داشته باشم، می توان به سخن سی.گیلبرت رن اشاره نمود که می گوید:
مشاوره رابطه ای است پویا و هدفمند که بر اساس مشارکت مشاور و مراجع، و با روش های منطبق برنیازمندی های مراجع انجام میگیرد. در این رابطه، توجه به خودشناسی و تصمیم گیری از طرف خود مراجع، مورد تأکید است.
با این تعریف کاملاً مشخص است که در مشاوره کارآفرینی و کسب‌وکار باید به دنبال این باشیم که قدرت تصمیم گیری مراجع نسبت به موضوعی خاص بیشتر شود و به یک تصمیم منطقی محکم که در انتها منتج به اقدامی از طرف وی شود برسیم. شایان ذکر است که به طور قطع تصمیم نهایی با مراجع کننده است.
مشاور کسب‌وکار هم به عنوان فردی که دارای تخصص در این زمینه می‌باشد، به عنوان فردی آگاه در جهت تسهیل تصمیم گیری به مراجع کمک می‌کند. در واقع مشاور یک تسهیل کننده است، نه یک تصمیم گیرنده!
همواره اکثر شرکت های فعال و یا صاحبان ایده، با یک یا چند مسئله برای تصمیم گیری مواجهند که می تواند زمینه موفقیت یا شکست آن مجموعه را رقم بزند. وجود یک مشاور و همراه که از جوانب مختلف می تواند به آن مسائل نگاه کند امری حیاتی و کارگشا خواهد بود. یکی دیگر از خدمات مهم ما در مرکز شتابدهی فینیک، خدمات مشاوره ای به تمامی کسب و کارها است. مشاورین باتجربه ما می توانند بهترین تحلیل ها را به شما ارائه دهند و شما را در اتخاذ بهترین تصمیم یاری رسانند

افشین کنکاش

افشین کنکاش

افشین کنکاش

افشین کنکاش

افشین کنکاش