مرکز شتابدهی ایده های نو هوشمند آینده (فینیک) از اردیبهشت ماه سال 1396 به صورت رسمی فعالیت خودش را با هدف ارتقای فضای کسب و کار و کمک به استارت آپ ها به منظور ایجاد و توسعه، آغاز نموده است.

بیانیه ماموریت مرکز شتابدهی ایده های نو هوشمند آینده (فینیک)

شرکت ایده های نو هوشمند آینده به عنوان خلاق ترین شرکت در حوزه ایجاد و راه ندازی کسب و کارهای نوین با هدف حمایت از ایده های خلاقانه و کمک به نوآوران برتر به منظور بهبود رشد اقتصادی و توسعه پایدار ایران اسلامی، به دنبال حضوری موفق در عرصه های ملی و بین المللی می باشد. بهره گیری از نیروهای انسانی خلاق و جوان در کنار تجربه ی کارآفرینی مدیران زبده این مجموعه به همراه به کارگیری دانش و فناوری های روز دنیا فرصتی را برای شرکت فراهم آورده تا ضمن ارتقای سودآوری و تامین منافع تمامی ذینفعان، نقش عمده ای را در جهت اشتغال زایی و شناسایی ظرفیت های خلاقانه کشور ایفا کند.

ارزش های بنیادین مرکز شتابدهی ایده های نو هوشمند آینده (فینیک) :

خلاقیت و نوآوری
متعهد به رعایت اصول حرفه ای و قانونی
متعهد به ارزش آفرینی برای کلیه ذینفعان
متعهد به رعایت اصول مشتری محوری و پاسخگویی
متعهد به مدیریت مشارکتی و یادگیری سازمانی
متعهد به شفافیت و صداقت
رعایت ارزش ها و تقویت وجدان کاری
حفظ کرامت انسانی
مسئولیت پذیری اجتماعی و پایبندی به قوانین و مقررات کارگروهی و بهبود مستمر

خدمات مرکز شتابدهی ایده های نو هوشمند آینده (فینیک) :

ایده پردازی :

یکی از مهم ترین خدمات ما در مرکز شتابدهی فینیک، تسهیل فرآیند تولید ایده می باشد. ما معتقدیم که ذهن هر انسانی می تواند ایده های منحصر به فردی را ایجاد کند و خلاق دیدن و نگریست می تواند این مهم را امکان پذیر سازد.

نمونه سازی اولیه :

تجاری سازی ایده نیازمند آزمودن آن ایده از جوانب گوناگون است. نمونه سازی اولیه از یک ایده می تواند در رسیدن به یک مفهوم کامل و قابل اطمینان بسیار تاثیرگذار باشد. یکی از خدمات ما در مرکز شتابدهی فینیک اینست که با توجه به ایده مطرح شده و مرحله کار بر روی ایده موردنظر طرح مفهومی ایده را اجرایی کرده و نمونه اولیه محصول را توسعه می دهیم. به منظور جذب سرمایه و وارد شدن در فاز جدید توسعه کسب و کار، داشتن یک نمونه اولیه از محصول شرکت لازم و ضروری است.

توسعه محصول :

فاز اجرایی توسعه محصول برای رسیدن به محصول نهایی قابل تولید برای بازار هدف و توسعه فعالیت ها (scaling) کسب و کار امری بسیار ضروری و حیاتی می باشد که بسیاری از استارت آپ های حاضر در بازار ایران در این مرحله دچار مشکل می شوند. یکی از خدمات ما در مرکز شتابدهی فینیک برنامه ریزی برای توسعه فعالیت ها و محصول می باشد.

تامین مالی و سرمایه گذاری :

یکی از نیازمندی های مهم کسب و کارها به منظور شتاب یافتن در فرآیند رشد و توسعه فعالیت هایشان، داشتن سرمایه مالی کافی و به موقع است. یکی از خدمات ما در مرک شتابدهی فینیک تهیه طرح توجیهی کسب و کار به منظور جذب سرمایه می باشد که بسیار تاثیرگذار است. همچنین ما در فواصل زمانی مشخص و براساس میزان پیشرفت کاریتان شما را به سرمایه گذاران مختلف معرفی کرده و مسیر جذب سرمایه را برایتان هموارتر خواهیم کرد.

آموزش :

در فینیک اعتقاد ما بر یادگیری مستمر تیمی است. از مهم ترین خدمات ما در مرکز شتابدهی فینیک، برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی در حوزه های گوناگون مدیریت و توسعه کسب و کار می باشد. دپارتمان آموزش مرکز شتابدهی فینیک با بهره گیری از اساتید مجرب و صاحب نظر در حوزه های مختلف مدیریتی دوره های بسیار کارآمد و اثربخشی را طراحی کرده و با همکاری مرکز DRM در کشور مالزی اقدام به دادن گواهینامه های بین المللی معتبر می کند.

مشاوره :

همواره اکثر شرکت های فعال، با یک یا چند مسئله برای تصمیم گیری مواجهند که می تواند زمینه موفقیت یا شکست آن مجموعه را رقم بزند. وجود یک مشاور و همراه که از جوانب مختلف می تواند به آن مسائل نگاه کند امری حیاتی و کارگشا خواهد بود. یکی دیگر از خدمات مهم ما در مرکز شتابدهی فینیک، خدمات مشاوره ای به تمامی کسب و کارها است. مشاورین باتجربه ما می توانند بهترین تحلیل ها را به شما ارائه دهند.

مربی گری و منتورینگ :

تجربه و کسب مهارت های لازم برای اداره یک کسب و کار در طی زمان و با درگیر شدن در کارها اتفاق می افتند. وجود یک مربی و یا قرار گرفتن در فرآیند منتورینگ می توانند این زمان را کاهش دهند. مربیان و منتورهای ما در مرکز شتابدهی فینیک با تجربه سال ها مدیریت در بالاترین سطح کسب و کارها، می توانند به بهترین شکل ممکن شما را برای مدیریت در کسب و کار آینده تان آماده کنند.

تیم سازی :

داشتن یک تیم منسجم از نیازمندی های اولیه موفقیت یک کسب و کار می باشد. تشکیل این تیم شاید به سادگی برای تمامی افراد امکان پذیر نباشد. یکی از خدمات ما در مرکز شتابدهی فینیک اینست که افراد علاقه مند در حوزه های مختلف را به صاحبان ایده ها معرفی کرده و آن ها رل در تشکیل تیم هایشان یاری خواهیم کرد.