• لجستیک

 • در فینیک چه می گذرد؟

  مرکز شتابدهی ایده های نو هوشمند آینده (فینیک) از سال 1396 با هدف ارتقا و بهبود سطح کیفی کسب و کار در ایران و با تمرکز بر آموزش و راه اندازی کسب و کارهای خلاقانه پا به عرصه گذاشته است. در فینیک دغدغه ما خلاقانه اندیشیدن و خلاقانه زیستن است زیرا باور داریم حل مشکلات در گرو متفاوت اندیشیدن است. ما در فینیک با بهره گیری از افراد جوان و دارای تخصص و تجربه، تلاش می کنیم که به عنوان یک همراه تا لحظه موفقیتتان کنارتان باشیم و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

 • نحوه تامین مالی برای استارت آپ ها چگونه است؟

  تمامی استارت آپ ها و یا کسب و کارهای شتاب یافته از مرکز شتابدهی فینیک، می توانند به منظور تامین مالی اقدام کنند. ما بسته به شرایط و نوع پروژه از شیوه های مختلفی برای تامین مالی استفاده خواهیم کرد. اما مسئله مهم در اینجا داشتن یک طرح توجیهی اقتصادی مناسب است که ما در تدوین آن به شما کمک خواهیم کرد.

 • چگونه ایده مان را ثبت کنیم؟

  به این منظور کافیست به بخش مخاطبان و صاحبان ایده سایت مراجعه کرده و در بخش ثبت نام ایده اقدام به ثبت ایده خود کنید. کارشناسان ما به طور پیوسته درخواست، و ایده های شما را رصد خواهند کرد. در صورتی که ایده اولیه شما مورد پذیرش واقع گردد با شما تماس گرفته شده و لازم است که برای ارائه چهارچوب اصلی ایده تان به صورت حضوری طی یک زمان مشخص دمرکز شتابدهی فینیک حضور پیدا کنید.

 • در هر پروژه چه میزان سرمایه گذاری می شود؟

  بسته به نوع پروژه و ارزش گذاری آن توسط کارشناسان، جذب سرمایه صورت خواهد گرفت. میزان سرمایه جذب شده نیز بستگی به ماهیت ایده و حوزه آن دارد که در طی فرآیند آن تعیین می گردد.

 • آیا قبل از ورود به طرح کسب و کار نیاز است؟

  یکی از نیازمندی های اساسی یک کسب و کار به منظور بقا و رشد در صنعت مورد فعالیتش، داشتن یک طرح کسب و کار جامع و کارآمد است. ما در مرکز شتابدهی فینیک با بهره گیری از با تجربه ترین افراد در زمینه تدوین طرح کسب و کار، تلاش می کنیم تا جامع ترین و تخصصی ترین طرح های کسب و کار را تدوین کرده تا بتوانیم در سهم کوچکی از موفقیت شما سهیم باشیم. پس از نظر ما نداشتن طرح کسب و کار مانعی را ایجاد نمی کند.

 • چگونه اطمینان داشته باشیم که ایده ما به سرقت نمی رود؟

  کارشناسان مسائل حقوقی ما در فینیک تمامی مسائل مربوط به ثبت و حق مالکیت ایده شما را پیگیری خواهند کرد. تمامی قراردادها و فرآیندهای کاری ما براساس قوانین موجود تدوین شده و به طور کامل در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 • آیا امکان ثبت چند ایده به طور همزمان وجود دارد؟

  بله، اما در این وضعیت لازم است که تیم های کاری مجزایی را برای هر کدام از ایده ها تشکیل داده و روی کارتان فعالیت کنید. البته در حالتی ممکن است که ایده های 2 یا چند تیم مشابه هم باشد که در آن صورت اگر تمایل به همکاری بین تیم ها بود، تیم های کاری جدیدی تشکیل خواهند شد.

 • آیا شما بر روی یک ایده برای چند استارت آپ سرمایه گذاری می کنید؟

  بله، در صورتی که وجه تمایز و مزیت رقابتی ایده مطرح شده در دو استارت آپ و چشم انداز و ارزش های ایجاد شده برای مشتریان متفاوت باشند، پس از بررسی و تایید متخصصان به طور جداگانه مورد سرمایه گذاری قرار خواهند گرفت.

 • چرا طرح ما پذیرفته شده است؟

  براساس بازبینی طرح ها و تایید آن ها برمبنای معیارهای اصلی، طرح شما پذیرفته می شود. در فینیک ما با بهره گیری از تجربه و تخصص موفق ترین افراد در حوزه راه اندازی و توسعه کسب و کارهای نوپا، از تمامی جوانب ایده ها را بررسی و مورد ارزیابی قرار می دهیم.

 • شرایط مکانی کار

 • آیا امکان انجام پروژه به صورت غیر حضوری وجود دارد؟

  بله، به منظور انجام فازهای مختلف پروژه امکان دورکاری نیز فراهم است. در فینیک تاکید ما به ایجاد سینرژی از طریق انجام کار تیمی است و اگر گروهی تمایل به انجام کار در محیطی دیگر را داشته باشد مانعی برای آن وجود ندارد.

 • آیا فینیک فضای کاری در اختیار ما قرار می دهد؟

  در حال حاضر ما در پروسه مذاکرات برای تامین فضای مناسب برای حضور تیم های کاری هستیم ولی در آینده ای نزدیک این امکان نیز در اختیار همه تیم های حاضر در مرکز شتابدهی فینیک قرار خواهد گرفت.

 • درصورت عدم نیاز ما به تامین مالی، آیا فینیک خدمات مشاوره ای می دهد؟

  بله، یکی از خدمات اصلی ما به صاحبان استارت آپ ها و یا علاقه مندان به راه اندازی کسب و کارهای جدید، خدمات مشاوره مدیریت و توسعه کسب و کار است. تیم مشاوران ما تلفیقی از تجربه و دانش را برای حل مسائل و موضوعات پیرامون کسب و کار شما به کار می گیرند تا بهترین و کارآمدترین راه حل ها را در اختیارتان قرار دهند.

 • امکان بازدید از فینیک برای ما وجود دارد؟

  بله، شما می توانید پس از ثبت ایده و تعیین قرار قبلی در محل مرکز شتابدهی فینیک حاضر شده و با تیم کاری ما ملاقات کرده و نظرات و سوالات خود را مطرح کنید.

Close